Argentinou v sedle

23. 5. v KD Hrabenov od 18 hodin, vstupné 50 Kč, bude občerstvení - víno, pivo, nealko, káva, čaj.

Místní účastníci expedice - Vlastík Pospíšil z Hrabenova a Jirka Šárník z Raškova

Cestovatelská beseda o životě v drsné přírodě mezi posledními opravdovými jihoamerickými kovboji - honáky krav "gauchos" a o neobyčejném putování několika českých kovbojů divokou Argentinou na koních.
Úchvatná krajina Severní Argentiny a Patagonie je ještě málo dotčená civilizací a její krása okouzlila už mnohé cestovatele. Málokdo ale ví o životě lidí, kteří tam žijí. Pokusíme se přiblížit světu původních obyvatel, jejichž tradiční svět každným dnem pomalu mizí. Dozvíte se, jakou tajnou řeč používali indiáni pomocí pití tradičního nápoje maté, jaké stopy zanechali legendární pistolníci amerického Divokého Západu Butch Cassidy a Sundance Kid a také si povíme o zážitcích s pumou a dalšími zvířaty při expedici Patagonie a Severní Argentiny na koních.
Veronika Valterová je antropoložka, průvodkyně a cestovatelka. Už od dětství ji zajímali indiáni, které navštěvuje pravidelně už 19 let v Severní i Jižní Americe - v pralese, v horách na prériích či na pampách. Pořádá dobrodružné expedice a putování v pralese, v horách i na koňském hřbetě. Více na www.ankawi.cz.